3 Responses to Planuojami nauji civilinio proceso pakeitimai

  1. Laurynas says:

    Tai, jog dalis LAT praktikos perkeliama į įstatymo tekstą nėra blogai. Tokia įprasta praktika Vokietijoje, kuomet suformuoti išgryninti precedentai tampa hard-law normomis. Tai nėra perteklinis pakeitimas.

  2. Laurynai, aš manau, kad yra skirtumai. Pvz., Vokiečiai iš nulio sugebėjo padaryti pasikeitusių aplinkybių doktriną tarpukario metu, taip po to įtvirtinant visiškai naują institutą BGB 313 str., o pas mus į kodeksas keičiams dėl to, kas yra visiškai akivaizdu. Nemanau, kad viskas turi būti pažodžiui surašyta, tokiu atveju keisim kodeksą be galo be krašto.

  3. Algis says:

    Dėl CPK 88 str. tai nesutinku, kad patys pakeitimai yra dėl akivaizdžių priežasčių, minėtas LAT išaiškinimas dėl asociacijų, tai buvo pamoka tiems “gudročiams“, kurie ne tik ruošė proceso dokumentus, bet dar ir atstovavo teismo procese apeidami įstatymo reikalavimus asmeniui galinčiam atstovauti procese. Asociacijos nariais žmonės tapdavo tik dėl to, kad galėtų juos atstovauti. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad LAT nėra pasisakęs apie proceso išlaidų kompensavimą, kai buvo teikiamos teisinės paslaugos (ruošiami procesiniai dokumentai) bet žmogus pats save atstovavo, nes ne visada reikia atstovavimo procese, bet užtenka. Šiuo atveju pakeitimai yra labai pavojingi, advokatai jau seniai siekia apriboti teisines paslaugas teikiančių įmonių veiklą, nes tai mažina jų rinkos dalį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: